zemin

Duvardan duvara halılar

 

Pvc zemin kaplama

 

parke çeşitleri

 

Parke seçerken;

 

kaliteli parke nasıl anlaşılır / Laminant parkenin kaliteli olduğu nasıl anlaşılır?

 

 

Eviniz ya da ofisinize döşetmek istediğiniz laminant parkelerin piyasada oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Bu aşamada "nasıl olsa yere döşenecek" şeklinde bir mantık yürütmeyerek, en kaliteli malzemeden üretilmiş laminant parkeyi almalısınız. Ülkemizde son dönemde "Çin malı" furyasından nasibini almış durumdadır. Laminant parke alırken size gösterilen çin malı ürünlere ekstra dikkat etmelisiniz. Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalar ile laminant üretiminde kanserojen maddeler kullanıldığı ortaya çıkan Çin malı laminant parkeler, ilerleyen günlerde ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Laminant parkenin kalitesini belirleyen devir sayısı genel olarak 12000 ile 15000 arasındadır. Laminant alırken satıcıya ürünün kaç devirde üretildiğini sormakla kalmayın ve ambalaj üzerinde de aynı sayıyı görmek istediğinizi belirtin. Üretici firma tarafından onaylanarak, laminant üzerine yazılmış devir sayısını görmeden laminant parke almayın. Dergi ya da broşürlerden beğendiğiniz laminant parke ile satın alacağınız ürünün aynı olduğundan emin olmanız da son derece önemlidir.
Satın alacağınız laminant parke toplarının kenar kısımları da kalitesini belirleyen bir özelliktir. Kenar kısımlarında çatlama, yırtık ya da pürüzler olan ürünler; döşeme sırasında buralardan esneyerek, kullanım esnasında yırtılmalara neden olmaktadır.
Eğer kullanmayı düşündüğünüz model parça desenli ahşap görünüme sahip bir laminant ise, birleşme noktalarında esneme olmadığından emin olun.
Son olarak laminant parkenin kalitesini belirleyen unsurlardan biri de usta faktörüdür. İşinde uzmanlaşmış bir usta; laminantınızı doğru biçimde döşeyerek, uygulamadan kaynaklanan sorunların yaşanmasını engelleyecektir

 

Çamsan,Vario, Floorpan, , Moonloc, classen, kaindl, terraclick, trendyfloor,dendro,kps,bkb laminat parke ve lamine parke çeşitleri ile kaliteli parke çeşitlerimiz ile beylikdüzü hasırcılar çarşısında  laminat parkeler ve lamine parkeler ile montaj dahil hizmet vermekteyiz

 

parke , parke çeşitleri , laminat parke , lamine parke, beylikdüzü parke, bahçeşehir parke,ucuz parke, spot parke